Ознака: тајланд

Сцена

Брена заминува на егзотичен одмор вреден брдо пари

По напорниот период кој што го имаше пејачката Лепа Брена, нејзиниот сопруг Боба Живојиновиќ се одлучи да ја почести својата сопруга со егзотичен одмор. Имено тие на 4 јануари заминуваат […]

Занимливости

Турист на летување барал тајландска масажа за да се опушти, а еве што добил

Австралиски турист, се шокирал кога на грбот видел голема, црвена рана, која настанала после масажата, за која мислел дека ќе го опушти. Кандисе Реисон и нејзиниот сопруг Метју биле на […]

Дестинации

Омилената плажа затворена на неодредено време

Тајландските власти соопштија дека преубавиот залив кој се прослави во филмот „Плажата“, ќе биде затворен на неодредено време, додека не се опорави од годината на еколошка штета предизвикана од преголемиот […]

Вести

Позната здравствената состојба на момчињата спасени од пештерата во Тајланд

Сите 12 деца спасени од поплавената пештера во северен Тајланд ќе бидат пуштени од болница во четврток, изјави денеска министерот за здравство Пијасакол Саколсатајадом. Тој рече дека младите фудбалери и […]

Сцена

Холивуд веќе подготвува филм за спасувањето на тајландските момчиња

Двајца американски филмски продуценти заминале во Тајланд, на местото каде е во тек акцијата за спасување на момчињата кои се блокирани во пештерата, јави Би-би-си. Мајкл Скот и Адам Смит […]

Вести

Нуркачите од Тајланд со моќна порака: Денешниот ден ќе биде подолг од другите, но ќе славиме заедно

Нуркачите од Тајланд пред почетокот на денешната акција објавија статус на Фејсбук, кој за многумина е мотивирачки. -Денеска е 10 јули 2018 година. Ќе биде подолг од сите претходни. Ќе […]

Uncategorized

Драматична акција во Тајланд: Погледнете како четирите деца дојдоа до слобода

Властите во Тајланд соопштија дека за завршувањето на акцијата за спасување на преостанатите осум деца и нивниот фудбалски тренер од пештерата на северот на Тајланд ќе бидат потребни уште четири […]

Вести

Запрена акцијата за спасување на децата во пештерата во Тајланд

Акцијата за спасување на момчињата од пештерата во Тајланд е запрена во наредните 10 часа. Според гувернерот Наронгсак , кој зборуваше на прес конференција извлечени се четири момчиња и однесени […]

Видео

ВИДЕО: Келнерка ја кренала сукњата, ги покажала градите, јавнала клиент и почнал див секс!

Една келнерка од Тајланд, фатена е на дело додека имала секс со клиент зад ресторанот, по завршување на работното време.Снимката од чинот беше забележана од надзорна камера, за која келнерката […]

Живот

Чудно им мирисало под креветот додека биле на одмор. Одлучиле да проверат и СЕ ЗГРОЗИЛЕ од глетката!

Еден млад брачен пар викендот го минал во хотелот во познатото одморалиште Патаја,Тајланд, не знаејќи дека под нивниот кревет е сокриен труп на трансродова проститутка.Кога почувствувале силен мирис во собата, […]