Ознака: тајна

Сцена

Јована откри голема тајна на нејзиното лице кoja ја криела со години

Српската водителка Јована Јоксимовиќ која е една од омилените ТВ лица во Србија секојдневно ги расположува гледачите пред малите екрани. Таа често знае да се насмее и на своја сметка, […]

Контроверзни фајлови

Разоткриена е една од најстрого чуваните тајни на Ватикан!

Викиликс објавија пораки на својот сајт, кои покажуваат дека Ватикан знае за постоењето на вонземски суштества и уште поинтересно, дека дури и комуницираат со нив. Објавените пораки на сајтот на […]

Контроверзни фајлови

Што се наоѓа под Кремљ?

Колку беа успешни обидите да се најдат скривниците и тајните подземни ходници во најпознатата тврдина во Европа? Московскиот Кремљ, најголемата зачувана тврдина во Европа, во себе крие многу тајни. Многу […]

Живот

Психолозите ја открија тајната: Прочитајте ги луѓето за само 7 секунди!

За да прочитате некој човек, потребни ви се само неколку секунди. Што може да заклучите по само седум секунди? Психолозите ви ги откриваат триковите со кои ќе можете да ги […]

Сцена

Тајна долго криена: Како кралот на народната музика останал без коса

Покојниот Шабан Шаулиќ во една прилика за медиумите признал дека се кае што со години носел перика, па открил дека тоа го направил заради славниот кошаркар. Тој признал дека престанал […]

Љубов и секс

Четирите основни тајни на совршениот секс

Во својата нова книга посветена на сексот, терапевтите Џорџ и Беверли Ен Фостер тврдат дека постојат само четири важни тајни на сексуалното уживање кои се многу повеќе фокусирани на умот […]

Нега и убавина

Откриени 5 тајни на жените кои никогаш не се дебелеат и живеат најдолго

Жителите на Јапонија во последните 25 години го држат светскиот рекорд како жени со најдолг животен век, а во просек живеат 84 и пол години. Освен тоа, речиси никогаш не […]

Сцена

Татјана Стојановска го откри рецептот за својата убавина и призна дали била на пластична операција

Татјана е со години пред екраните и камерите и секогаш може да ја видиме средена, со шминка и во изданија прилагодени за нејзината професија. За „Убавина и здравје“, Стојановска го […]

Нега и убавина

Опра Винфри ослабела 20 килограми со помош на оваа феноменална диета

Опра Винфри никогаш не ја криела својата борба против килограмите. Славната водителка ги пробала сите можни диети, но секогаш ги враќала симнатите килограми. На крај признала дека се обидувала да […]

Кулинарство

Тајната на ќебапчилниците како ја подготвуваат смесата позната

Потребни состојки: 1,5 кг мелено јунешко месо 0,5 кг мелено јагнешко 4-5 чешниња лук Сол 2 лажици сода бикарбона Постапка: Месото исечете го на коцки, добро посолете, промешајте и прелијте […]