Ознака: тајна

Нега и убавина

Конечно е откриено – Како познатите убавици „без шминка“ изгледаат апсолутно совршено?

Од Адел до Џеј Ло, sвездите деновиве сакаат да го „рекламираат“ својот природен изглед и со своите „no makeup“ фотографии докажуваат дека се најубави дури и без грам шминка на […]

Сцена

Јована откри голема тајна на нејзиното лице кoja ја криела со години

Српската водителка Јована Јоксимовиќ која е една од омилените ТВ лица во Србија секојдневно ги расположува гледачите пред малите екрани. Таа често знае да се насмее и на своја сметка, […]

Контроверзни фајлови

Разоткриена е една од најстрого чуваните тајни на Ватикан!

Викиликс објавија пораки на својот сајт, кои покажуваат дека Ватикан знае за постоењето на вонземски суштества и уште поинтересно, дека дури и комуницираат со нив. Објавените пораки на сајтот на […]

Контроверзни фајлови

Што се наоѓа под Кремљ?

Колку беа успешни обидите да се најдат скривниците и тајните подземни ходници во најпознатата тврдина во Европа? Московскиот Кремљ, најголемата зачувана тврдина во Европа, во себе крие многу тајни. Многу […]

Живот

Психолозите ја открија тајната: Прочитајте ги луѓето за само 7 секунди!

За да прочитате некој човек, потребни ви се само неколку секунди. Што може да заклучите по само седум секунди? Психолозите ви ги откриваат триковите со кои ќе можете да ги […]

Сцена

Тајна долго криена: Како кралот на народната музика останал без коса

Покојниот Шабан Шаулиќ во една прилика за медиумите признал дека се кае што со години носел перика, па открил дека тоа го направил заради славниот кошаркар. Тој признал дека престанал […]

Љубов и секс

Четирите основни тајни на совршениот секс

Во својата нова книга посветена на сексот, терапевтите Џорџ и Беверли Ен Фостер тврдат дека постојат само четири важни тајни на сексуалното уживање кои се многу повеќе фокусирани на умот […]