Ознака: твит

Избор на уредникот

Ацо Мерако до Канчевска – Милевска: Ќе те јаде одвнатре

Битолчанец во личен твит ја објаснува емотивната состојба на огромен број Македонци по ,,Срамниот петок”. “Ко умрен незакопан сум, отруен во душа, грло ми се стега, солзи ќе прснат, срце […]

Фото

Кога си со Амди Бајрам и Бранко Црвенковски знај дека си на права страна

Твит на денот. Ако не и на неделата. Многу јасно низ да речеме една иронија и козерија ја отцртува трагикомичноста на нашето секојдневие поврзано со референдумот за самоукинување на Македонија […]

Вести

МИА објави па повлече вест која се однесува на Руската амбасада

Денес е официјалниот почеток од кампањата на Владата на Р.Македонија за референдумот за договорот со Грција. Но дали истовремено започна и специјална војна на дезинформирање? Твитот на Руската амбасада се однесувал […]

Вести Историја

Десната рака на Зоран Заев го заплашува Филип Петровски, кој ги разоткри злосторствата од 1945 во Македонија!

Директорот на Државниот архив на Република Македонија, Филип Петровски беше сослушан од обвинителите во Скопје поради неговиoт  пост на Твитер. Жалбата е поднесена од страна на шефот на локалниот нелегитимен […]

Вести

Петровски целосно го отфрли обвинението од Пировска – Спасовски не се појави пред ОЈО за финансирањето на кампањата

Директорот на државниот архив Филип Петровски утрово се јави на распит во Основното јавно обвинителство. За објавување на сопствено мислење преку социјалната мрежа Твитер, Петровски се товари за предизвикување на […]

Сцена

По авионската несреќа во која загинаа бразилски фудбалери, комичар објави твит кој ги РАЗГНЕВИ сите!

Австралиски комичар предизвика огромен скандал кога само неколку минути по падот на авионот во Колумбија во кој загинаа повеќе од 80 луѓе, објави шега на Твитер, поради која сигурно зажали.-Во […]

Вицотека

Елени дај ми бе…

Елени дај ми бе….Пред 100 години Ататурк: Елени дај ми бе.Елени: Бегај бе турче. ДенесОваа прекрасна приказна за забранетата љубов поради религиски, општествени, социјални разлики… Мр Моџо Килингтон ‏@mojokilingtonПред 100 години […]