Ознака: Тв Алфа

Македонија

Искра Коровешовска е нов главен уредник на ТВ “Алфа“

ТВ “Алфа“ има нов главен уредник. На Фексбук Искра Коровешовска соопшти дека таа е новиот главен уредник на ТВ “Алфа“. –Од денеска мојата улога е одговорноста за вестите на Алфа […]

Македонија

Тони Михајловски: Преспанскиот договор е само анекс на Букурешкиот со кој Македонија беше поделена

Членот на Извршниот комитет на ВМРО-ДПМНЕ, Тони Михајловски во синоќешното гостување на ТВ “Алфа“ рече дека Преспанскиот договор бил само анекс на Букурешкиот договор со кој Македонија беше поделена. – […]

Вести

Влатко Ѓорчев на Алфа во 17:30 часот

СТРАТЕШКИ ДОКУМЕНТ: Заев и Царовска масовно ќе доселат мигранти во Македонија, ќе им даваат државјанства, вработување, станови и куќи. Владата на Зоран Заев преку министерката Мила Царовска подготвува стратегија за […]