Ознака: ТВ дуел

Вести

„Само Вистина“ со Филип Петровски и Петар Колев – Македонија меѓу пандемијата и изборите

„Само Вистина“ со Филип Петровски и Петар Колев – Македонија меѓу пандемијата и изборите Дебата за пандемијата на КОРОНАВИРУСОТ и состојбата на нацијата која што е нарушена од карантинот кој […]

Вести

Ангела Меркел остави подобар впечаток кај гласачите за време на ТВ дуелот од Шулц

Германската канцеларка Ангела Меркел синоќа остави подобар впечаток кај гласачите за време на ТВ дуелот со својот против кандидат Мартин Шулц, покажува телевизиската анкета на ZDF.Истражувањето спроведено меѓу гледачите во […]

Вести

Пишев: Заев избегнува ТВ-дуел со мене, зашто се плаши дека граѓаните ќе видат колку и како крадел!

Секој што загазил во криминал има причина да се плаши и треба да се плаши. Секој што безобразно ги краде парите од граѓаните на наместени, криминални тендери на кои се […]