Ознака: Теарце

Македонија

Десетици жители на Теарце се сомневаат дека се заразени од водата за пиење

Десетици жители на село Теарце, Тетовско се заразени од бактерија. Првичните сомнежи се дека бактеријата доаѓа од системот за водата за пиење. Вчера Институтот за здравство ја зема водата за […]

Вести Македонија

Дојде предлог и за ново знаме на Македонија, веднаш по смената на името ќе се напаѓа со двоглавиот орел

Градоначалникот на Теарце ги објави следниве фотографии на неговиот фејсбук профил денеска. Двоглав орел комбиниран со актуелното знаме на Македонија со неколку направени промени е знамето дизајнирано од американски мировник од […]

Вести

Народот го порази СДСМ и сите негови манипулации- вечниот губитник Шилегов не признава

Носителот на кандидатската листа во шестата Изборна единица, Петре Шилегов излезе јавно и не сакаше да признае дека неговата партија е поразена на изборите. Тој истакна дека владата ќе ја […]

Вести

ШТО БАРААТ ШИЛЕГОВ, ЗЕКИРИ И АДЕМИ ВО ТЕАРЦЕ: СДСМ и соросоидите во последен обид да испровоцираат инцидент по наредба на Заев!

Носителот на листата за ИЕ 6 Петре Шилегов и членот на извршниот одбор на СДСМ во Теарце предизвикуваат изборни прекршоци, нарушувајќи го изборниот молк преку агитирање кај граѓаните кои гласаат […]

Вести

До пладне излезноста на прегласувањето во Теарце е поголема од 11 декември

Околу 150 лица изглегле на гласање до 11:30 часот на избирачкото место 2011 во Теарце, каде денеска се прегласува во рамки на предвремените парламентарни избори 2016.– Гласањето се одвива мирно […]

Вести

ДИК: Сменети се УВ ламбите и гласањето се одвива непречено

На избирачкото место број 2011 во Теарце до 10 часот на гласање излегле 76 од запишани 714 избирачи, или 10.64 отсто, соопшти Државната изборна комисија (ДИК).Поради дефект на УВ ламбите […]

Вести

Пропадна манипулацијата на соросовите медиуми: Пријавата е лажна, нема уапсени лица за поткуп во Теарце!

Информациите за пријавени и уапсени лица кои вршеле поткуп на гласачи во Теарце кои вчера попладнето синхронизирано беа објавувани на сите соросови медиуми, се невистинити.Според портпаролот на СВР Тетово Марјан […]