Ознака: Теарце

Вести

Се прегласува во избирачкото место 2011 во Теарце

На избирачкото место 2011 во Теарце денеска се повторува гласањето за предвремените парламентарни избори 2016.Избирачкото место 2011 во основното училиште „Кирил Пејчиновиќ“ беше отворено во 7 часот, а гласањето треба […]

Вести

Невладини организации финансирани од Сорос ја подгреваат атмосферата во Теарце

Засега не е познато дали против пријавителот ќе биде поднесена кривична пријава за лажно пријавување на кривично дело. Јосифоски вели дека за сите понатамошни активности ќе постапуваат согласно насоките од […]

Вести

Шилегов во изборен молк агитира во Теарце

Партискиот портпарол и носител на листата на СДСМ во шестата изборна единица, Петре Шилегов во екот на изборниот молк агитира во Теарце на само неколку часа пред прегласувањето директно кршејќи […]

Вести

„Република“: Дали се подготвува изборна кражба во Теарце помеѓу СДСМ и албанските партии?

Нескриени се обидите на СДСМ да го купи Теарце, за што сведочат и фотографии што ги објавуваат на Фејсбук активисти на СДСМ и информации до кои доаѓаат медиумите.Мештани до селото […]

Вести

Изборен молк пред прегласувањето во Теарце

На полноќ почна изборниот молк во пресрет на повторувањето на гласањето утре во избирачкото место 2011 во општина Теарце за предвремените паралемнтарни избори.Државната изборна комисија (ДИК) донесе одлука да се […]

Вести

ФАТЕНИ НА ДЕЛО: СДСМ, Спасовски и Шилегов со службено возило во Теарце

Со службено возило на Министерството за внатрешни работи, министерот Оливер Спасовски денес тргнал во кампања во Теарце.На фотографиите кои ги објави „Вечер“ се гледа службениот Ленд Ровер на Спасовски со […]