Ознака: Теарце

Вести

Милошоски: СДСМ ги изгуби изборите, во недела повторно ќе изгуби и во Теарце!

СДСМ ги изгуби изборите, во недела повторно ќе изгуби и во Теарце, напиша Антонио Милошоски, носител на кандидатската листа во ИЕ 5 од ВМРО-ДПМНЕ на својот Фејсбук профил од Лешок.-Почитувани […]

Вести

АНКЕТА ОД ТЕАРЦЕ: Изборите беа мирни и демократски, без никакви проблеми- ова што се прави е малтретирање на луѓето

Жителите на Теарце се едногласни дека изборите одржани на 11-ти декември поминале во мирна и демократска атмосфера, без никакви проблеми и инциденти. Тие велат дека тоа што сега се прави […]

Вести

Анкета во Теарце: Изборите беа мирни и демократски, без никакви проблеми

Жителите на Теарце се едногласни дека изборите одржани на 11-ти декември поминале во мирна и демократска атмосфера, без никакви проблеми и инциденти. Тие велат дека тоа што сега се прави […]

Вести

Симулација: И да се прегласува во Теарце, шансите на СДСМ се теоретски

СДСМ е единствената партија која може да му земе еден мандат на ВМРО­ДПМНЕ во прегласувањето во Теарце. Иако шансите за тоа се мали, сепак, теоретски постојат, а сценариото може да […]

Вести

На 25 декември ќе се прегласува на избирачкото место 2011 во Теарце

Државната изборна комисија донесе одлука да се повтори гласањето на избирачкото место 2011 во општина Теарце, откако ИТ секторот на Комисијата направил симулација дека тоа може да влијае на резултатот, […]

Вести

ДИК треба да одлучи дали ќе има прегласување во Теарце

По Одлуката на Управниот суд да прифати една тужба со која се поништува гласањето на избирачкото место 2011 во Теарце во ИЕ 6, Државната изборна комисија треба да направи симулација […]

Вести

Која е Христина Трипуновска, сведокот на СДСм?

Христина Трипуновска од Теарце е вработена во аптеките на Зегин како фармацевтски техничар. Од нејзиното вработување неколку години работела во аптека во Скопје, при што од страна на Зегин од […]