Ознака: телеграма

Вести

Телеграма со сочувство од Димитриев до италијанскиот премиер Ренци за настраданите од земјотресот

Претседателот на Владата на Република Македонија, Емил Димитриев упати телеграма со сочувство до италијанскиот премиер Матео Ренци за настраданите во силниот земјотрес што го погоди централниот дел на Република Италија.- Со […]

Вести

Груевски испрати телеграма со сочувство до Ренци

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Груевски испрати телеграма со сочувство до Премиерот на Владата на Република Италија, Матео Ренци.„Со длабоко жалење ја примив информацијата за големата природна катастрофа во централна Италија која предизвика […]

Балкан

Вучиќ до Димитриев: Подготвени сме да помогнеме

Претседателот на Владата на Србија Александар Вучиќ, до премиерот Емил Димитриев испратил телеграма со сочувство по страшното невреме кое го погоди Скопје и околината, а во кое животот досега го […]

Вести

???????? ?? ????????? ?? ????? ? ????

Целокупната македонска јавност во шок, со згрозеност и со огромна тага ја прими веста за терористичкиот акт кој доцна синоќа се случи во градот Ница. Дозволете ми да го изразам […]

Вести

Никола Груевски со телеграма за сочувство до амбасадорката на Турција во Македонија

Никола Груевски со  телеграма за сочувство до амбасадорката на Турција во МакедонијаСо длабока тага, шок и огорченост ја примив информацијата за терористичките напади во Истанбул. Дозволете ми да го искажам […]

Издвојуваме

Таен документ на Рајхот – Телеграма Бр. 2 од 6 Сеп. 1944

Таен документ на РајхотТЕЛЕГРАМА 6. септември 1944 (Г-писмо) Со специјален воз на 6-ти септември 1944  2:20ч. Пристигна на   6-ти септември 1944  2:55ч. Забелешка: Бр. 1444 да се испрати до Германскиот […]