Ознака: телефонски разговор

Вести

НЕЗАВИСНА ПРАТЕНИЧКА ГРУПА: ХРИСТИЈАН МИЦКОСКИ СО ИЗВИЧНИК!

НЕЗАВИСНА ПРАТЕНИЧКА ГРУПА: ХРИСТИЈАН МИЦКОСКИ СО ИЗВИЧНИК! “Здраво. Ако може да се слушнеме.” Овие зборови не се некој наивен и збунет флерт на млади тинејџери, иако до вчера ако некаде […]

Избор на уредникот

Доказ: Еве кој го спречил Хорхе да прогласи воена состојба вечерта на 27-ми април

Текстот го преземаме и пренесуваме во целост затоа што како редакција сметаме дека на оваа тема треба јавноста да биде запознаена со се што се случувало. ДОБИЛ ТЕЛЕФОНСКИ ПОВИК ОД […]

Вести Свет

Процедурата за азил на Груевски е почната

Во телефонски разговор на иницијатива на министерот за надворешни работи, Никола Димитров унгарскиот министер за надворешни работи, Петер Сијарто потврдил дека поранешниот премиер Никола Груевски поднел барање за азил и дека […]

Вести Македонија

Заев и Ципрас на телефон разговарале за нов Балкан

По оставката на Никос Коѕијас премиерите на Македонија и Грција, Зоран Заев и Алексис Ципрас имале телефонски разговор. Според портпаролот на грчката Влада и министер без ресор, Димитрис Ѕанакопулос, и двајцата […]

Сцена

Разговарала со непознат маж: Тајната на последниот повик на убиената пејачка!

Монструозно убиената пејачка на Ѕвездите на Гранд, Јелена Марјанвиќ последниот разговор од својот телефон не го имала со сопругот Зоран, туку со извесен маж чиј идентитет е утврден со истрага. […]