Ознака: телефон

Занимливости

Купиле „Ајфон“ за својата ќерка, а кога ја отвориле кутијата им се слошило: Продавачката панично бегала, тие стоеле во шок

Купувањето преку апликации и онлајн-сервиси може да биде ризично ако не го проверите добро продавачот. На пример, може да ви се случи наместо телефон да купите „мачка во вреќа“ исто […]

Живот

Мобилните телефони лошо влијаат на психичкото здравје на вашето дете, а еве од што може тоа да заболи

Можеби на вашето дете сте му купиле мобилен телефон од најдобри намери, но сигурно не сте му направиле услуга кога е во прашање неговото ментално здравје. Употребата на мобилните телефони […]

Вести

Сѐ уште не е извештачен мобилниот телефон на Боки 13

Се преземаат активности за вештачење и на мобилниот телефон на Бојан Јовановски – Боки 13, велат од Обвинителството за гонење на организиран криминал и корупција за „Плусинфо“. Телефонот на Јовановски […]

Македонија

Премиерот Заев го менува телефонот, а “метлата“ ќе замете и во неговиот кабинет

По скандалот со лажниот Порошенко премиерот Заев го менува својот телефонски број. Во писмено соопштение од Владата информираат дека премиерскиот кабинет презема мерки за зајакнување на ефикасноста и безбедноста, во […]

Македонија

Премиерот не се слушнал телефонски со Катица пред да и го конфискуваат мобилниот

Денес на прес-конференција премиерот Заев изјави дека тој не се слушнал телефонски со Катица Јанева, пред да и биде конфискуван мобилниот телефон. Одговарајќи на новинарско прашање во врска со наводите во […]

Видео Издвојуваме

Игор Лазаревски претседател на комитетот на СДСМ од Кичево се заканува

Игор Лазаревски претседател на комитетот на СДСМ од Кичево се заканува на телефон. Охридскај објави на јутјуб целосен разговор. Послушајте. Ова станува бре Тунгузија…

Живот

Секој кој работи со компјутер и паметен телефон треба да знае за правилото 20-20-20

Во денешниот брз свет, луѓето не знаат кога и како се уморуваат. Веднаш штом ќе се вратиме дома во текот на ноќта, сфаќаме дека нашиот ден е ужасно зафатен, направивме […]

Технологија

Послушајте ги овие совети: Цел живот погрешно го полниме телефонот

Доколку сакате батеријата на вашиот смартфон уред да остане во добра состојба, морате да водите сметка на неколку работи. Истражувањата покажаа дека полнењето на батеријата во текот на целата ноќ, […]

Технологија

Факти за вас и вашиот телефон кои ќе ве натераат да размислите

Тој е вашиот најдобар пријател. Секогаш е тука за вас, барем додека батеријата не се потроши. Дали сте знаеле дека просечната личност го отклучува мобилниот телефон 110 пати дневно? Знаете […]

Избор на уредникот

Снимила извршителка и потоа разговорот го направи достапен на Фејсбук

Огромно е незадоволството од извршителите и извршувањето во ова мало наше државиче. Десетици илјади луѓе се блокирани, компании исто. Многумина се на крајот на нервите и здравјето. Нешто мора да […]