Ознака: Телма

Вести

Брнс за Телма: Владата работи напорно за решавање на здравствената криза

Мицковски побара Влада во која ќе учествува и тој. Еве што вечерва Амбасадорот на САД во Македонија рече: Владата и здравствениот сектор работат напорно во мошне тешки и сложени услови. […]

Вести

ТВ Телма: Тинејџер е креатор на групата „Јавна соба“, каде се споделувани клипови на малолетнички со интимна содржина

Полицијата влезе во трагата на администраторот на групата  Јавна соба но ги обезбедила и телефонските броеви на над седум илјади членови, дознава Телма од извори во МВР. Во групата  формирана […]

Вести

Хелсиншки бара да се активира условната казна на Емил Јакимовски

По заканите кон новинарката Мери Јордановска, но и кон вработени и директорката на Централниот регистар, Марија Бошковска-Јанковски, Хелсиншкиот комитет за човекови права бара да се активира условната казна што ја […]

Вести Видео

Дали Кочан, Авировиќ, Канческа-Милевска ќе се спасат од затвор?

Бизнисменот Сеад Кочан, близок до пратеникот Зекир Рамчиловиќ и синот на пратеничката Владанка Авировиќ, Василије, ќе се спасат од затвор. Се крчкаат законски измени за спас и на екс министерката […]

Вести

Петровски: Ме лобираат да се кандидирам за лидер на ВМРО-ДПМНЕ а јас сеуште не сум одлучил

Кој е идниот наследник на Груевски? Димовски,Мицковски,Тодоровски се имињата со кои јавноста шпекулира, но за кого ќе се решат делегатите? Дали ВМРО-ДПМНЕ ќе ја преживее и оваа поделба?Ова беше темата […]

Вести

ВИДЕО: Свиткана кичма на дело – еве како изгледа измамата на СДСМ

СДСМ повторно продолжува бесрамно да ја лаже јавноста и граѓаните. Граѓаните веќе се свесни дека опозициската партија е спремна по секоја цена да дојде на власт, притоа тргувајќи и со […]

Вести

ВМРО- ДПМНЕ: Одлучивме да не учествуваме во дебатата на „Телма“ во знак на протест

Иако првично го потврдивме учеството на вечерашната ТВ дебата на телевизија Телма, поврзана со идните активности во собранието, ВМРО ДПМНЕ попладнево одлучи да не учествува во оваа дебата во знак на протест […]

Вести

Лицемерието на Телма и Саки продолжува: Статусот на Јовановски е повик за војна а командант Соколи не направил ништо лошо, само сакал да држи прес

Актерот Владо Јовановски деновиве се најде под канонада напади од опозициските мегафони, поради свој Фејсбук статус, во кој предупреди дека политичката криза која ја предизвика Зоран Заев може да не’ […]