Ознака: Телма

Вести

Ефтов: Нека ме поканат и мене во Телма, за да ги пофалам СЈО и да ја вработат жена ми

Новинарот Васко Ефтов, реагираше на последните вработување во Специјалното јавно обвинителствоМедиумите деновиве пишуваат за вработувањата како награда за бранење на ставови на СЈО, како и непотизам во ова јавно обвинителство. […]

Вести

Телма во мртва трка за послушност кон Заев!

Агенцијата за аудио и аудиовизуелни медиумски услуги изврши Мониторинг врз 18 радиодифузери. Информациите кои се пласирани во извештајот сосема јасно го ставаат на виделина лицемерието на СДСМ во односот со медиумите.Извештајот […]

Вести

Телма се обиде да го сокрие демантот на професорот Александар Климовски

Македонската јавност е шокирана како Телма телевизија се пресметува со проф. д-р Александар Климовски, дифузирајќи дезинформации за неговата стручност, само затоа што професорот Климовски јавно проговори околу состојбите во врска […]

Вести

Излегоа на површина комплексните криминални шеми на Андреа Јосифовски со „Макпетрол“

Пред три дена во јавноста објавивме обемно истражување на криминогеното дејствување на генералниот директор на акционерското друштво „Макпетрол“ Андреа Јосифовски, кое предизвика реакции меѓу научната јавност која се занимава со […]

Политички партии

Медиумите кои не сакаат да известат дека СДСМ на протестите тепа недолжни граѓани, продолжуваат со своето непринципиелно и неизбалансирано информирање

Медиумите кои не сакаат да известат дека СДСМ на протестите тепа недолжни граѓани, продолжуваат со своето непринципиелно и неизбалансирано информирање во корист на измислиците од Фабриките за афери од Бихаќка.ТВ […]

Вести

ТЕЛМА ФАТЕНА ВО ГОЛЕМА ЛАГА: Се наоѓале на истото место каде Исмаил Малиќи го тепаше Крис од Скопје

Јавноста бурно реагираше откако во своите први вести во 15:30 Телма одби воопшто да соопшти дека имало скандалозен инцидент во кој активистот на СДСМ Исмаил Малиќи Ицко физички нападна случаен […]