Ознака: Температурен шок

Вести

Температурниот шок опасен, еве колку ќе се искачи температурата

Македонија денеска и утре ќе биде зафатена со температури од жолта (алертна) фазаТемпературата денеска ќе достигне до 36 степени, а утре до 37 степени. За таа цел, Министерството за здравство […]

Вести

Министерство за здравство со апел за најавениот температурен шок

Министерството за здравство препорача да се внимава со изложување на најавените високи температури кои, како што соопшти, може да имаат последици по здравјето кај некои лица.- Се препорачува граѓаните да […]

Вести

Утре не очекуваат поројни ДОЖДОВИ и температурен ШОК

Под влијание на влажна, нестабилна воздушна маса, утре попладне нè очекува силно невреме.Како што информираат од Управата за хидрометеоролошки работи, на повеќе места ќе има нестабилна облачност, пороен дожд и […]