Ознака: температурите

Свет

Европа гори, температурите рушат рекорди

Незапаметено високи температури веќе неколку дена се бележат во речиси цела Европа. Уште вчера во Франција е измерена највисоката температура досега од 44,3 степени Целзиусови, а топлотниот бран кој го […]

Вести Македонија

Денес променливо облачно, од утре температурите во пораст

Во Македонија времето денес ќе биде променливо облачно и посвежо со слаб до умерен северен ветер. Утринската температура ќе се движи од – 4 до 4 степени, а дневната ќе биде […]

Вести Македонија

Денес облачно и студено, од утре температурите во пораст

Во Македонија денес ќе дува повремено засилен северен ветер и ќе има зголемена облачност. Во северните делови на земјава ќе има појава на слаб локален дожд на пониските места, а […]

Вести Македонија

Денес променливо облачно и ветровито, со дожд попладне

Денес времето ќе биде променливо облачно и ветровито, со повеќе сончеви периоди претпладне. Попладне ќе има локални врнежи од дожд кои во западните подрачја ќе имаат пороен карактер и на […]