Ознака: тенисер

Спорт

Новак лут на организаторите на УС Опен: „Ова е причина зошто се сите вознемирени, вклучувајќи ме и мене“

Новак Ѓkоковиќ го изрази своето незадоволство поради карантинот на двајца тенисери, Гвидо Пела и Уго Делијан, кои практично беа дисквалификувани, бидејќи требаше да бидат отсутни две недели.  Причината е што […]

Живот

Новаќ Ѓоковиќ сериозно загрижен за здравјето на неговата мајка

Познатиот српски тенисер Новак Ѓоковиќ е сериозно загрижен за здравјето на својата мајка Дијана, која неодамна откри дека нејзиниот најстар син исклучително се грижи за неа.– Секој ден ми зборува […]