Ознака: тенџере

Занимливости

Исчистете ги загорените тенџериња со помош на две состојки а сигурно ги имате во својата кујна

Исчистете  ги  садовите  без хемикалии на сосема природен начинСо еден компир може да ги фрлите сите детергенти за во кујната, и да ги исчистите и светнете вашите тави и тенџериња. […]

Занимливости

Го заборавивте ручекот на шпорет и тенџерето ви загори, што сега ?

Без паника, има решение!Ако тенџерето ви загорело додека ја спремавте храната, на храната веројатно и нема спас и морате да ја фрлите. Но тенџерето веројатно може „на поправка“. Исечкајте малку […]

Занимливости

МИСЛЕВТЕ ДЕКА Е ТУКА САМО ПОРАДИ ИЗГЛЕДОТ? Знаете ли за што всушност служи дупката на рачката од тенџерето?!

Дупката на рачката од тенџерето има сосема конкретна и практична цел за време на готвењето и таа не е тука само поради изгледот.Ако мислевте дека е тука само поради изгледот […]

Љубов и секс

Кујнска алатка која ја користите секојдновно ви го уништува сексуалниот живот

Доколку  имате проблем со  достигнување ерекција, многу  е веројатно во  домаќинството имате  токсични закани за кои  и  не знаете.Затоа можеби  би  требало да ги  фрлите сите  тенџериња и тавчиња бидејќи […]