Ознака: Тепачка – фудбал

Меѓународен фудбал

Видео: Хрватски фудбалер се онесвести на терен

Фудбалерот на екипата на Истра, Ален Памиќ, падна во несвест на мечот од хрватскиот фудбалски шампионат меѓу екипите на Истра и Локомотива. Памиќ се онесвести во 17-тата минута од мечот, […]

Меѓународен фудбал

Видео: Голема тепачка меѓу играчите на Динамо

Френк Темилиј и Димитриј Коркиш брутално се судрија на тренингот на Динамо Киев, сето тоа остана забележано од страна на камерите, сеуште причините за овој немил настан во екипата на […]