Ознака: тепање

Македонија

Охриѓанецот Спирко Топалоски ја промени изјавата: “Нефи бил и ќе биде мој пријател”

Oхриѓанецот Спирко Топалоски завчера пријави дека бил нападнат од советникот на ДУИ во општина Охирд, Нефи Усеини. Додека полицијата трага по браќата Усеини за кои веќе е одреден и осумдневен […]

Црна хроника

Насилниците ја признаа вината за навредите и тепањето на 21 годишната штипјанка

Насилниците ја признаа вината за навредите и тепањето на 21 годишната штипјанка Двајцата штипјани кои навредуваа и тепаа 21 годишна девојка во влез на станбена зграда, а насилството го снимаа […]

Црна хроника

Реакции на Твитер за тепачите од Штип, го открија нивниот идентитет

Реакции на Твитер за тепачите од Штип. Како прво ги објавија како изгледаат а потоа и имињата нивни. Ова се кучињата кои немилосрдно тепаат девојче. Дечки, да не ве бараат […]

Избор на уредникот

Обновено: Сопруг на вработена во кабинетот на Емил Димитрев меѓу насилниците во Собранието

Сопруг на вработена во кабинетот на Емили Димитриев беше еден од насилниците кои се најдоа во просторот каде буквално беа „линчувани“ пратениците на СДСМ. Сашо Панговски, беше човекот кој се најде во […]

Видео

Полицијата не ги пипна Балистите но затоа ги здроби Рибарите!

Во само два дена бевме сведоци на двојните стандарди кои МВР ги применува кон навивачките групи. Додека Балистите кои вчера пцуеја и дивееја низ Тетово не ги ни пипна, истовремено на […]

Црна хроника

Го удирале со тупаници и го мачеле со електро-шокови, кривична за тројца Кумановци

СВР Куманово поднесе кривична пријава против Б.С. (46), Р.С. (44) и Н.С.(22), сите од Куманово поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело “насилство“.Како што е наведено во полицискиот […]

Вести

Неиздаден материјал од Собранието:Тепање, солзавец, полицијата

Види го неиздаденот материјал од камерманот кој синоќа беше во близина на Зоран Заев.Од првиот напад, преку дејството на повлекување во салата во која полицијата употреби солзавец, и прва помош […]

Сцена

Пејачот зад решетки? Маринко Роквиќ претепал момче и девојка!

Иван Агбаба и неговата девојка  кои  се повредени по расправијата со Маринко Роквиќ поради паркинг место  во  еден трговски центар на Нов Белград завршиле во Ургентен центар. По инцидентот Иван со […]