Ознака: терен

Вести

Зимската служба интензивно расчистува на терен

Екипите на зимската служба на Град Скопје интензивно работат на терен на расчистување на градските улици и булевари и истите во моментов се расчистени и проодни.ЈП „Комунална хигиена“  со 100 […]

Вести

Груевски во Страчинци, граѓаните благодарни за исполнувањето на ветеното

Жителите од селото Страчинци кое е едно од погодените од силното невреме кое го зафати Скопје и околината велат дека се задоволни од работата на надлежните и санацијата на штетите. […]

Вести

Над 300 видови различна механизација за санација на штетите во Стајковци

Над 3.000 луѓе се на терен и превземаат мерки за надминување на последиците од елементарната непогода која го зафати скопскиот регион. Со над 300 видови различна механизација главните сообраќајници се […]

Вести

Трајковски на терен и четврти ден по невремето

Во текот на денешниот ден, како и изминатите денови, градоначалникот на општина Гази Баба Тони Трајковски, со дел од општинската администрација беа на терен во населените места, кои беа погодени […]

Вести

Груевски на терен во поплавените подрачја: Сите пумпи уште денеска ќе се стават во функција

Сите нови пумпи за испумпување на водата уште денеска ќе бидат ставени во фуунција, изјави вицепремиерот Владимир Пешевски на денешната средба со жителите на поплавените подрачја.Владата набави нови 1.180 пумпи, од […]