Ознака: теретана

Вести

Пратениците внимаваат на својот изглед: Ќе се менува фитнес опремата во собраниската теретана

Собранието преку оглас бара фирма која ќе биде задолжена за сервисирање на фитнес опремата која е сместена во собраниската теретана. Пратениците пред пет години, при реновирањето на законодавниот дом добија […]

Сцена

Ѕвездата има само 54 килограми: Погледнете со каква облека Ким се пофали со своето “ново“ тело

Ким Кардашијан секојдневно е во теретана, а изгледа напорот се исплати. Пред неколку дена на социјалните мрежи објави дека тежината ја спуштила на 54 килограми, па по тој повод облече […]

Живот

На овие фотографии гледате една иста девојка: A ова е и нејзината тајна за совршен задник, којашто може да ја примените и вие…

За да се “изгради” убаво обликуван задник девојкит навистина мора добро да се потрудат. Но овојпат ние ви го пренесуваме веројатно најдобриот начин за да се дојде до брзи резултати. […]

Живот

Девојката го оставила бидејќи бил премногу дебел! Погледнете како изгледа денес

Овој маж мислел дека го допрел дното кога неговата девојка го напуштила, а потоа како феникс се издигнал од пепелта.Миро Џад (33) мислел дека е крај на неговиот живот кога […]

Видео

ШВАРЦИ КОНЕЧНО ОТКРИВА: Како да ги напумпате мускулите без одење во теретана-ВИДЕО

Арнолд Шварценегер уште еднаш ни покажа дека е најсилниот човек на светот, демонстрирајќи дека и хуморот му е силна страна.Имено, во видеото наменето за фановите, Шварци конечно ја открива тајната […]

Живот

Му вградиле вештачко срце за да преживее, но тој е СЕКОЈ ДЕН во теретана. Погледнете како изгледа!

Ендрју Џоунс (26) од Калифорнија, се занимава со бодибилдинг и навистина ништо не може да го спречи да вежба. Тој оди во теретана со вештачко срце коешто го носи во […]

Видео

Видео: Замислете, одите во теретана спремни за вежбање и одеднаш ви се случува ОВА!

Замислете, одите во теретана, спремни да ги направите вашите дневни вежби а пред вас се појавува човек кој доживува нешто што за многумина е непријатно искуство.Замислете, одите во теретана, спремни […]