Ознака: Терористичкинапад

Вести

Откриен кој е напаѓачот во ноќниот клуб во Истанбул

Идентитетот на терористот – сторителот на нападот во познатиот ноќен клуб „Реина“ во турската метропола, неговото државјанството и врски се утврдени, но поради забрана за емитување во интерес на истрагата, […]

Вести

Најмалку десет лица го изгубија животот во нов терористички напад

Најмалку 10 луѓе загинаа и 35 се ранети во напад со автомобил бомба во багдадскиот кварт Садр Сити.Засега никој презеде одговорност за нападот. Во три експлозии во саботата во Багдад […]