Ознака: терорист

Вести

Bild: Напаѓачот во Виена нападот го најавил на Инстаграм, еве што им праќал на пријателите

Германскиот Bild пишува дека главниот осомничен за вчерашниот терористички напад во Виена чинот го најавил на Инстаграм. Негови фотографии со оружје биле објавени на денот на нападот и терористот вчера […]

Вести

Бабата на масовниот убиец од Нов Зеланд открила детали за неговиот живот: Еве како од мирно момче станал манијак и терорист

Бабата на расистот Брентон Тарант, кој на Нов Зеланд извршил масакр над 50 муслимански верници, изјавила дека не може да верува дека такво монструозно злосторство извршил нејзиниот внук. 81-годишната Мери […]

Вести

ИД тврди дека напаѓачот од Стразбур бил нејзин борец

Џихадистичката група Исламска држава соопшти дека мажот, кој уби три лица во Стразбур пред да биде застрелан од полицијата, бил нејзин борец, но не изнесе докази за таквото тврдење. ИД […]

Вести

Убиен е и последниот терорист од нападот во Барселона

унес Абујакиб, последниот од терористите кои извршија напад во Барселона е убиен во пресметка со полицијата.Тоа го потврди шпанската полиција, која претходно ја извести јавноста дека во тек е акција […]

Вести

Убиен е и последниот терорист од нападот во Барселона

Јунес Абујакиб, последниот од терористите кои извршија напад во Барселона е убиен во пресметка со полицијата.Тоа го потврди шпанската полиција, која претходно ја извести јавноста дека во тек е акција […]

Вести

Празен Мечкин Камен- ненародната власт на чело со терорист газеше врз коските на Илинденците!

Празен Мечкин Камен денес. Едвај 15-тина луѓе беа присутни додека чекореше делегацијата предводена од Талат Џафери алијас. Командант Форина (член на терористичката ОВК)Празен Мечкин Камен. Се прошетаа марионетите на празна […]

Вести

Терористот од Манчестер пред нападот и се јавил на мајка си – Еве што и рекол

Салман Абеди, лицето кое го изврши терористичкиот напад во Манчестер, колку часа пред нападот и се јавил на својата мајка и и рекол „Прости ми“, соопштува портпаролот на либиските антитерористички […]

Вести

Уапсен напаѓачот кој направи масакар во Истанбул на Нова година

Во операцијата на турската полиција е приведен извршителот на крвавиот напад на новогодишната ноќ во клубот „Реина“ во Истанбул, Узбекистанецот Абдулгадир Машарипов, кој уби 39 и повреди 66 лица. Убиецот бил […]