Ознака: терорист

Вести

ЛОШО МИНАТО на терористот од Берлин: Сеел страв во Италија, се обидел да запали училиште со деца

Анис Амри (24) кој е осомничен за терористичкиот напад на Божиќниот пазар во Берлин пристигнал во Италија во 2011-та година од Тунис.Тој пристигнал на Апенините откако од неговата земја побегнал […]

Вести

Снимка на убиецот од Берлин – еве како се забавувал пред масакрот

Два дена после терористичкиот напад во Берлин, германските медиуми наишле на снимка од осомничениот напаѓач, 24- годишниот Анис Амри.Снимката е објавена во септември, а на него се гледа како весело […]

Вести

ПАНИКА ВО РУСИЈА: Во куќа на џихадист пронајдени арсенал оружје и заклетва на ИСИЛ

Во рускиот град Самара уапсен е маж кој е осомничен дека планирал терористички напад. Лицето идентификувано како 34 годишник од Азија е уапсен во специјална операција.За време на акцијата во […]

Вести

Видео: СТРАШНО: Напаѓачот од Мимхен снимен како пука кон кој стигне…

Напаѓачот од Мимхен снимен како пука кон кој стигне…На Твитер е објавена видеo снимка од моментот кога вооружен маж почнува да пука кон случајните минувачи. Video of shooter shooting at […]

Вести

Пронајдено ПРОШТАЛНО ПИСМО на терористот од Германија: „Татко, моли се да…“

Неколку страници од бележникот на авганистанскиот 17-годишен терорист, кој нападна патници во воз во Баварија со секира, можат да се сметаат за проштално писмо, објави баварската полиција, јавува РТ.Во писмото […]

Вести

Прва фотографија на еден од терористите во Истанбул!

Припадниците на Управата за борба против тероризам на Турција објавија фотографија на еден од наводните терористи. Фотографијата ја снимила една од камерите на аеродромот „Ататурк“ во Истанбул.Терористот го препознале по […]