Ознака: тетоважа

Сцена

Ја покажа новата тетоважа на вратот: Дарко Лазиќ никогаш нема да ги заборави трите згаснати животи, им посвети и стихови

Популарниот пејач Дарко Лазиќ ја покажа својата нова тетоважа на вратот, а тоа што го пишува има многу силно значење за многумина. Дарко на својот Инстаграм профил сподели фотографија на […]

Сцена

Мадона на 63 години ја направи првата тетоважа и се пофали на Инстаграм

Мадона ја направи првата тетоважа на 63-годишна возраст. Контроверзната пејачка на Инстаграм откри дека таа тетоважата им ја посветила на своите деца, чии иницијали ги истетовирала на нејзиниот зглоб. Лурдс […]

Most beautiful girls Балкански убавици Фото

Миа Борисављевиќ – галерија на фотки од која „боли“ глава

Миа Борисављевиќ – галерија на фотки од која „боли“ глава Ова е наш избор, дефинитивно секси е галеријата. И има што да видите ако сте нејзин фан. Па и да […]

Сцена

Ја прекрил тетоважата со нејзиното име и ја изневерувал со кој стигнел- ова е сопругата од која се разведе Огнен Врањеш

Фудбалерот Огнен Врањеш официјално се разведе од својаттета сопруга Даниела по 15 годишна врска. Тие во брак беа шест години додека останатото време беа во врска, парот има ќерка, а […]

Занимливости

На раката го имаше истетовирано ликот на девојка му: Кога раскинаа, мораше да направи корекција, погледнете го резултатот

Ова момче на својата рака си ја имаше истетовирано својата девојка. Нејзиниот портрет со задоволство го носеше додека беше среќен во љубовта, но потоа на нивната врска дојде крајот. Патејќи […]

Сцена

Ќерката на Цеца ја покажа огромната тетоважа на вратот и предизвика бурни реакции во јавноста

Младата пејачка Анастасија Ражнатовиќ покрена лавина од коментари на социјалните мрежи откако објави чудна фотографија. Имено наследничката на Цеца со фановите сподели несекојдневна фотографија на својот Инстаграм профил на која […]

Живот

Ниедна љубов не е толку вечна за да ја истетовирате на раката – но што ќе кажете за овој нов тренд?

Потребата да се пофалиме со новата љубов, доаѓа уште од минатото. Дали се сеќавате на оние девојки кои носеа ланче со името или иницијалите на својот избраник? Веројатно се сеќавате […]

Живот

Се тетовирала додека била бремена: Направи кобна грешка

Луиса Фернанд од Колумбија се разболела откако нејзината нова тетоважа се инфицирала. Докторите ѝ рекле дека никогаш повеќе нема да може да оди, бидејќи инфекцијата се проширила на нејзиниот ‘рбетен […]