Ознака: тетоважа

Сцена

Бекам направи тетоважа во чест на мајка му Викторија

 Најстариот син на Викторија и Дејвид Бекам, 18- годишниот Бруклин, објави фотографија на својот Инстаграм профил од нова тетоважа.Тетоважата е во чест на неговата мајка и има испишано „MUM“ на […]

Вести

Тетоважа на раката на убиецот на Мартин Јанушев го открива нарачателот

Полицијата се уште трага по убиецот, нарачателот но и останатите вмешани во ликвидацијата на 28-годишниот Мартин Јанушев, кој викендот беше застрелан во скопската населба Аеродром.Од МВР засега не споделуваат детали од […]

Живот

Заминале на одмор и на ќерката и дозволиле да направи временска тетоважа но ќе се каат…

Медисон Гуливер која има седум години, заминала со своите родители на одмор во Египет и како и мнгу други деца, и таа сакала да добие тетоважа од к'на но се […]

Сцена

Гола под туш – погледнете каква тетоважа има актерката која ја толкуваше Ѓулсерен во хит серијата „Парампарче“

Актерката Нурѓул Јесилчај важи за турска верзија на актерката Моника Белучи, барем така ја нарекуваат тамошните медуими.Актерката е славна во Турција поради талентот, но и поради храброста. Имено, таа не […]

Сцена

Што ќе рече Ана Севиќ? Дарко Лазиќ го држи во рака секој ден , а сега и го истетовирал!

Дарко Лазиќ ги изненадил фановите кога ги покажал фотографите од своите нови тетоважи.Пејачот  Дарко Лазиќе познат  по  својата љубов кон тетоважите а сега ја остварил својата  голема желба и на […]

Сцена

Се избрука: Дарко Лазиќ објави разголена фотографија и сите го забележаа она што не треба

Популарниот пејач Дарко Лазиќ важи за голем шармер на естрадата, но овој блам никогаш нема да му го заборавите. Имено, Дарко Лазиќ неодамна објавил фотографија од своето разголено тело.На прв […]

Сцена

Дејвид Бекам со нова тетоважа во чест на сопругата Викторија

Викторија Бекам објави фотографија на Инстаграм на којашто ја покажува новата тетоважа на Дејвид.На црно-белата фотографија може да се забележи дека на неговиот врат има цртеж од коњ, во чест […]

Фото

СИ ГО ИСТЕТОВИРАЛ БЕБЕТО НА ЛИЦЕ за да го прослави неговото раѓање

Некои го преплавуваат Фејсбук со фотографии, други пак не можат да престанат да разговараат за нив. Еве до каде одат родителите со опседнатоста за своите деца.Овој човек си го истетовира […]