Ознака: Тетово-Гостивар

Македонија

Тешка сообраќајна несреќа на патот Тетово-Гостивар

Утрово околу 07:00 часот на наплатната станица Тетово-Гостивар се случи тешка сообраќајна несреќа во која загина едно лице, а уште четири се повредени. Од тетовската болница за „Тетова1“ откриваат дека […]

Црна хроника

Тешка сообраќајка на патот Тетово-Гостивар, има жртви

Едно лице загина, а неколку се повредени во тешка сообраќајна несреќа што изутринава се случи на патот Тетово-Гостивар, објави Алсат. Полициски екипи и истражен судија веќе се на местото на […]