Ознака: Тетово-Попова Шапка

Вести Македонија

Забрани за камиони на патните правци крак Маврово-Дебар и Дебар-Струга

Сообраќајот на државните патишта се одвива по влажни коловози, со остатоци од кашест снег на коловозот, по интервенција на дежурните екипи на ЈП “Македонија пат“, соопшти Автомото сојузот на Македонија […]

Вести

Сообраќајот на патот Тетово-Попова Шапка по една лента

Сообраќајот на државните патишта се одвива по влажни коловози, на повисоките места има остатоци од кашаст снег по интервенција на дежурните служби.На патниот правец Тетово-Попова Шапка поради одрон на патот […]