Ознака: ТЕТОВСКО

Македонија Црна хроника

Во тетовска Мала Речица убиена жена и ранет таксист

Педесет и тригодишен тетовец синоќа околу 22 часот и 30 минути смртно ја застрелал со пиштол својата една година помлада сопруга по што избегал, информираше портпаролот на СВР Тетово Марјан […]

Вести

Министерот Јолевски во посета на селото Шипковица

Министерот за одбрана Зоран Јолевски попладнево во тетовската касарна на АРМ „Народен херој Кузман Јосифовски Питу“ одржа координативен состанок со претставници од повеќе институции вклучени во следењето на состојбите и […]