Ознака: техничка влада

Вести

Разрешена техничката министерка Мизрахи!

Собранието доцна синоќа со 62 гласа „за“ и 26 гласа „против“ ја разреши техничката министерка за труд и социјална политика, Рашела Мизрахи. Таа беше разрешена поради користење на табла со името […]

Политички партии

Денес ВМРО-ДПМНЕ ќе бара оставка од Заев, техничка Влада и распуштање на Собранието

Денес во Собрание пратеничката група на ВМРО-ДПМНЕ  ќе поднесе барање за оставка на премиерот Зоран Заев, формирање техничка влада и иницијатива за распуштање на Парламентот. Ова го најави лидерот на […]

Македонија Политички партии

Владата на Заев нема морален кредибилитет да продолжи со владеење, тврди Села

-Ние како партија го кажавме нашиот став и да се случат Уставните промени, мислам дека Владата веќе нема морален кредибилитет за да продолжи, Заев за да продолжи како премиер. И […]

Вести

Блажеска: Никој не ги суспендирал, ниту одзел овластувањата на државата за ИПА-средствата

Ниту е поведена постапка за суспендирањето на ИПА-средства за Македонија, ниту, пак, има најави за одземањето на ингеренциите на државата за спроведувањето на ИПА-фондовите, изјавува за „Дневник“ Ана Блажеска, државниот […]