Ознака: тешко повреден

Македонија

Вчера во Скопје седум сообраќајки, тешко повреден патник во автобус

Патник во автобус бил тешко повреден во една од вкупно седум сообраќајни незгоди што се случиле во текот на вчерашниот ден на подрачјето на Град Скопје. Во пет сообраќајки со […]

Македонија

“Голф“ излета од патот и се преврте кај Липково, тешко повреден 19-годишник

Младо момче управувајки со “Голф“ излетало со возилото од патот во Липково,  и се здобило со тешки повреди. Во 11:20 часот кај селото Слупчане, општина Липково, 19-годишниот Ј.Д. од селото […]

Македонија

Тешко повреден мотоциклист во Скопје

Вчера во 14.30 часот било пријавено дека на улица „Македонско-косовска бригада“ Ш.З.(28) од Скопје, управувајќи мотоцикл „кавасаки“, изгубил контрола и паднал. Во сообраќајната незгода со тешки телесни повреди се здобил мотоциклистот, […]

Македонија

Тешко повреден велосипедист на патот Кичево – Македонски Брод

Со тешки повреди се здобил велосипедист во сообраќајна несреќа која се случила вчера попладне на регионалниот пат Кичево – Македонски Брод. Во несреќата учествувале „Ауди А6“, со регистарски ознаки на […]

Живот

“БМВ“ излетало од автопатот Скопје-Тетово, возачот тешко повреден

Во сообраќајна незгода што се случила вчеравечер во 19:40 часот на автопатот Скопје-Тетово, кај с.Добарце тешко е повреден возачот на автомобилот. Од МВР информираат дека во 19:40 часот на автопатот […]

Црна хроника

Тешко повреден и возачот на автобусот од синоќешната страшна сообраќајка

Дваесет и деветгодишниот возач на товарното комби „крафтер фолксваген“ од Скопје загинал на местото на сообраќајната несреќа синоќа кога директно се удрил со патничкиот автобус со кратовски регистратски таблички. Возачот […]

Живот

Тешко повреден кавадаречки мотоциклист

Во сообраќајна незгода која се случила кај Спомен-паркот „12 младинци“ во Моклиште кај Ваташа, Кавадаречко со тешки повреди се здобил 24 годишен мотоциклист од Кавадарци. – Сообраќајната незгода се случила […]

Живот

Синот на градоначалникот Митко Јанчев тешко повреден во сообраќајка

Во сообраќајна несреќа што ноќеска се случила во Кавадарци тешко е повреден синот на  градоначалникот, Митко Јанчев. Според информациите на “Независен“, четиринаесетгодишното момче се возело на мотоцикл, а по несреќата […]

Живот

Во сообраќајка која се случила вчера во Скопје, тешко повреден велосипедист

Велосипедист се здобил со тешки телесни повреди во една од вкупно 13 сообраќајки кои се случиле во текот на вчерашниот ден во Скопје. Во осум сообраќајки со полесни повреди се […]

Црна хроника

Трагедија во Турција: Загина репрезентативец на Чешка, половина тим на “Аланија“ тешко повреден

Голема трагедија ја задеси Турција откако минибус кој ги превезувал фудбалерите на турскиот прволигаш “Аланија“ синоќа излетал од патот. Загинал репрезентативецот на Чешка, Жозеф Шурал. “Аланија“ синоќа играше против Казјери […]

Црна хроника

Во сообраќајна несреќа во Скопје тешко повреден мотоциклист

Вчера на булеварот “Македонско-Косовска бригада“ се случи сообраќајна незгода помеѓу патничко моторно возило “Ауди А4“ со скопски регистарски таблички управувано од 34-годишен скопјанец, мотоцикл “Јамаха“ исто така со скопски регистарски […]