Ознака: тибет

Вести

Земјотрес го погоди Тибет

Земјотрес со интензитет од 6,3 степени, според Рихтеровата скала, денеска го погоди Тибет.Земјотресот се случил во 6.34 часот, по локално време, на длабочина од 10 километри во регионот Нјингчи. Нема […]

Црна хроника

На Тибет ново заеднички самозапалување на две момчиња

Две тибетски момчиња, на 17 и 18-годишна возраст, заедно се запалиле во тибетската област на Кина, соопштија невладините организации.Седумгодишниот Ринчен и 18-годишниот Санам Дардје, поранешни соученици од основно училиште ја […]