Ознака: тигри

Вести

Спасувачка акција на Водно, Тигрите спасуваа луѓе заглавени во кабините на жичницата

Како министер за внатрешни работи ми причинува особено задоволство што и денеска во рамки на активностите планирани по повод денот на полицијата,заедно имавме можност уште еднаш да се увериме во […]

Избор на уредникот

РУСКИ КОМАНДАНТ ВО ПЕНЗИЈА МАКЕДОНСКИТЕ ВОЛЦИ И ТИГРИ СЕ НЕЗАПИРЛИВИ СТРАВ И ТРЕПЕТ ЗА СЕКОЈ НЕПРИЈАТЕЛ

Руски командант кој е веќе во пензија накратко ги опишува Македонските специјални единици Волци и Тигри. Волците и Тигрите се пред се Македонски воени единици која се високо професионални интелигентни […]

Црна хроника

ПОТВРДЕНО Е НАЈЛОШОТО: Трупот на Бистра е на исчезнатиот татко од Лазарополе

Истрагата за таткото и синот од кои повеќе од десетина дена нема ни трага ни глас откако исчезнаа на падините на Бистра, за жал добива трагични размери.Таткото Љубомир и неговиот […]

Издвојуваме

Македонски специјални единици во 21-ви век

Армијата на Република Македонија се состои од повеќе специјални единици кои се од голема важност за обезбедување мир и безбедност на македонскиот народ.  Издвоивме неколку македонски специјални единици, што се […]

Избор на уредникот

Македонските “Тигри” ги покажаа канџите!

  Припадниците на полициската специјална единица „Тигар“ се најдоа во репотажата на новинарот Кристоф Мацл во австрискиот весник Кроненцајтунг. Тој ги опишува Тигрите како македонската елитна единица, додавајќи дека по […]