Ознака: тиквичка

Кулинарство

Посен ѓувеч

1/2 кг лупени компири 6 зелени пиперки 3  домати 3 моркови 1 тиквичка 1 главица кромид 1 чаша ориз 1 лажица сечкан магдонос 1 лажица црвен пипер масло, сол и […]

Кулинарство

Запечен омлет

4 јајца 300 г тиквички 2 виршли 1 варен компир 2 млади кромитчиња 80 мл кисела павлака 1 лажица маргарин масло, сол и мелен црн пипер по вкус Тиквичките, лупените компири […]

Кулинарство

Брза пита со тиквички

Идеална лесна вечера со шолја јогурт.Состојки: 2 тиквички 3 цели јајца 200мл слатка павлака  3 лажици брашно 1 прашок за печиво 150гр рендан кашкавал Подготовка: Изрендајте ги тиквичките. Останатите  состојки […]