Ознака: ТикТок

Технологија

Ништо од продажбата на ТикТок, започнува партнерството со мултинационалниот гигант

Кинеската компанија ByteDance, сопственик на популарната апликација TikTok, го извести Мајкрософт дека нема да и го продаде својот американски бизнис. Наместо тоа, како што пренесуваат светските медиуми, договорено е партнерство […]

Црна хроника

Од полицијата се бараат „тепачите“ од „Тикток“ кои претепаа момче и го објавија видеото на социјалните мрежи

Од полицијата се бараат „тепачите“ од „Тикток“ кои претепаа момче и го објавија видеото на социјалните мрежи Министерството за внатрешни работи ги бара тепачите од видеото од социјалната мрежа „Тикток“ […]

Технологија

Трамп сака да ја забрани апликацијата ТикТок, Мајкрософт преговара да ја купи

Компанијата Мајкрософт наводно преговара за купување на кинеската видео апликација ТикТок откако американскиот претседател Доналд Трамп најави дека ја разгледува можноста да ја забрани апликацијата во САД. ТикТок е во […]

Технологија

Ова е новата друштвена мрежа која го освојува светот

И покрај се поголемите проблеми, Фејсбук и натаму е недопирлив на врвот на листата од социјални мрежи со најголем број корисници во светот. Бројот на корисници кои ги има Инстаграм, […]