Ознака: тик ток

Вести

На „Тик-ток“ кружи предизвик за самоубиство, родители внимавајте на своите деца

Интерпол превентивно ги информирала сите земји во светот, вклучително и Македонија, дека во Израел и во Русија се забележани неколку профили на социјалната мрежа „Тик-ток“, во кои корисниците се повикуваат […]

Црна хроника

Ново видео на „Тик-Ток“ во кое возач лудува по македонските улици и вози со 255 км/ч

По вчерашното видео на „Тик-Ток“ каде граѓани користат полициски значки и палки за да поминат патарини денес е објавено ново видео каде возач управува со возило со 255 километри на […]

Занимливости

Девојка изведувала кореографија на Тик Ток па завршила во болница

Во последно време меѓу младите се популарни таканаречените Тик Ток кореографии. Како што го гледаме примерот со оваа млада корисничка на социјалната мрежа,, тоа може да се заврши и лошо […]

Технологија

Апликацијата Тик- Ток го губи епитетот најпопуларна апликација во светот!

Кинеската апликација Тик- Ток со месеци беше најпопуларна и најпревземана апликација за “iPhone”, оваа апликација за време на пандемијата со коронавирусот на многумина им преставуваше забава и им предизвикуваше позитивни […]

Технологија

Популарната апликација ќе биде забранета во многу држави?

Тик Ток не е само повлечена во Индија и Хонг Конг. Се спомнуваат и други држави дека ќе ја забранат. Таа е моментално најпопуларната социјална мрежа во многу американски компании […]

Вести Видео

Афије од Финансии стана мегапопуларна. Си снима видеа за Тикток на работа. Еве за што граѓаните двојат пари

Афије од Финансии стана мегапопуларна. Си снима видеа за Тикток на работа. Еве за што граѓаните двојат пари Афије сега кога стана позната насекаде, и веројатно го оствари замисленото секој […]