Ознака: Тимчо Муцунски

Политички партии

Тимчо Муцунски е заразен со КОРОНА ВИРУСОТ

Тимчо Муцунски е заразен со КОРОНА ВИРУСОТ Тимчо денеска објави: Пред малку добив резултат дека сум позитивен на COVID-19. Чувајте се и чувајте ги вашите семејства. Вирусот воопшто не е […]

Политички партии

Муцунски: Помина цела недела, а Јанева сеуште бега и се крие од одговори и одговорност

Помина цела недела, а Катица Јанева сеуште бега и се крие од одговори и одговорност во врска со срамната одлука за де факто аболицијата во предметот „Пуч“.Помина цела недела од […]

Вести

Муцунски: Криминалецот Заев и мафијашкото поразено раководство на СДСМ да си поднесат оставка

  Аболицираниот криминалец Зоран Заев и мафијашкото поразено  раководство на СДСМ треба да си поднесат неотповиклива оставка. Поминаа 31 ден. Нема ниту траг од исполнувањето на јавното ветување на аболицираниот […]

Вести

????????: ????????? ??????????? ????? ???????? ??? ??????????? ?? ????????????????

Заменик-министерот за информатичко општество и администрација Тимчо Муцунски денеска соопшти дека на неколку дена пред изборите секојдневно се врши притисок врз вработените од јавната администрација.  На прес-конференција Муцунски истакна дека […]

Вести

Муцунски: Младите даваат огромна поддршка на ВМРО-ДПМНЕ

Тимчо Муцунски во текот на денешниот ден оствари средба со младите граѓани во Свети Николе и ги запозна со содржината на Програмата „Реално“.-Проектите за млади предвидени во Програмата „Реално“ допираат […]

Вести

Муцунски го посети Берово: Граѓаните заинтересирани за Програмата на ВМРО-ДПМНЕ

Тимчо Муцунски во текот на денешниот ден оствари посета на Берово. Во текот на неговата посета, заедно со Кандидатот за пратеник Емилија Александрова и Претседателот на Општинскиот Комитет на ВМРО-ДПМНЕ […]

Вести

Муцунски: Акцијата Ден на дрвото ги потврдува добрите владини политики од областа на заштитата на животната средина

Во рамките на акцијата “Ден на дрвото” денеска заменик министерот за информатичко општество и администрација Тимчо Муцунски ја посети општина Радовиш и засади дрвце во село Сулдурци, заедно со Градоначалникот […]

Вести

Муцунски: Со програмата „Реално“ предвидено е вработување на 100-те најдобри студенти

Тимчо Муцунски од ВМРО-ДПМНЕ заедно со кандидатите за пратеници од ИЕ 2 Бојан Стојаноски и Весна Дамческа – Илиевска денес се сретнаа со младите од општина Бутел при што разговара […]