Ознака: Тина Мазе

Останати спортови

СКАНДАЛ: Мазе ја пријави Вон поради „недолични коментари“?

Најдобрата скијачка на денешницата, Американката Линдзи Вон се најде во мини-скандал откако во Ст. Мориц славеше во четвртата трка во сезоната. Вон по преминувањето на целта во трката на супервелеслаломот […]