Ознака: тинејџер

Живот

Тинејџер од Куманово заработи кривична поради закани и навреди на Фејсбук

СВР Куманово поднесе кривична пријава против М.Н.(18) од Куманово поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело “ширење на расистички и ксенофобичен материјал по пат на компјутерски систем“. “На […]

Занимливости

Македонците го работат од љубов, а во САД добро се цени: Тинејџер заработи 35 илјади долари за само четири дена

Дејвид Холстен (18) бил во посета на својата мајка во болница во Вашингтон, кога пријател му предложил во весник да објави оглас за давање услуги, односно за чистење снег. Тинејџерот […]

Занимливости

Tинејџер го возел своето „Ауди“ со 246 км/час, еве со какви последици се соочува

19-годишно момче од Онтарио, Канада, било запрено од канадските полициски служби и уапсено поради тоа што возело автомобил Ауди со брзина од 246 км/час. Бидејќи драстичното пречекорување на брзината не […]

Избор на уредникот

Тинејџер од Скопје: Татко ми невработен, брат ми дипломиран физиотерапевт, работи како келнер

Тој е тинејџер кој има само 16 години, но реално ја гледа сликата на животот, и како што самиот вели животот е суров… Стојам на страна и гледам… Понекогаш ми […]

Црна хроника

Тинејџер силувал деветгодишно дете

Надворешната канцеларија  за криминалистички работи Радовиш поднесе известување против 15-годишен малолетник од Велес поради постоење основи на сомнение за сторено кривично “полов напад врз малолетник кој не наполнил 14 години“.Пријавеното […]

Живот

Тинејџер се разбуди на сопствениот погреб

Седумнаесет години Индијац Кумар Марењад беше многу тешка состобја, кога тој бил нападнат и каснато од бесно куче.После тоа лежел во болница  со висока температута, а доктотите на неговите родители […]

Вести

Тинејџер ја силувал својата малолетната братучетка

Осумнаесет годишниот битолчанец И.Н. е осомничен дека во два наврати ја силувал својата 14 годишна прва братучетка.Случајот во полиција вчера го пријавиле девојчето и нејзиниот татко. Силувачот извесен период живеел во Ресен […]

Живот

Сѐ траеше само 18 минути: „Мојот син е дебил…“

Доколку имате дете тинејџер, кое целосно ве игнорира и со кое не можете да најдете заеднички јазик, издвојте малку време за да ја прочитате најкусата консултација кај психолог.Ја пренесуваме во […]

Сцена

Погледнете како изгледал Аца Лукас како тинејџер!

Пејачот на својот Инстаграм профил објавил архивска фотографија од младоста која привлече големо внимание.Негов заштитен знак е малку подолга коса, и „неколку“ килограми вишок, па затоа и не чуди што […]

Љубов и секс

Го научив синот да биде мајстор во сексот: Се започна кога ме фати како гледам порно филмови…

Eдинствено нешто што оваа мајка сака е нејзиниот син да биде во состојба да задоволи една жена и психички и физички.Родителството е тешка животна задача, но сепак им е најтешко […]

Живот

ФОТО: Тинејџер наполни цел стадион со 10 500 играчки-мечиња

14-годишниот Аидан Џексон од Англија успеа од тажен момент да напрви нешто што ќе им даде сила и волја за живот на неговите сограѓани.Во февруари, 2014 година, неговата другарка Оливија […]