Ознака: Тиранска платформа

Вести Видео Македонија

Историски говор на ИВАНОВ за бришењето на Македонската национална држава и идентитет од страна на СДСМ

Историски говор на ИВАНОВ за бришењето на Македонската национална држава и идентитет од страна на СДСМ, Зошто ние да бидеме единствената држава во регионот без државотворен начин. Станавме држава во […]

Вести

Итен состанок на партијата на Села: Ја разгледуваме можноста да не учествуваме во Владата со ДУИ и СДС

Алијансата за Албанците на Зијадин Села, доцна вечерва (28 мај) ќе одлучува за тоа дали ќе биде дел од владата, а раководството на партијата најверојатно ќе гласа против, пренесува агенцијата […]

Вести

„Шампионот“ на бинационалната држава во детали го објаснува сценариото и причината за поддршката за Заев!

Еден од соросовите медиуми кои функционира во рамки на Европа, именуван како „Балкан инсајт“ објави кратко интервју со коалициониот партнер на Заев и негатор на Македонскиот идентите Зијадин Села во […]

Вести

Заев прифатил се што било побарано од Алијанса на Албанците и ДУИ

Изет Меџити во вчерашното гостување на Алсат М Телевизија вели дека во преговорите за влада со СДСМ и Зоран Заев постоеле четири столба кои се во Тиранската платформа, што уште […]

Вести

Опасноста од Тиранската платформа не е помината

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Никола Груевски денеска изјави дека опасноста од тн. тиранска платформа не е помината и оти граѓаните треба да останат внимателни поради, како што рече, изјавите од албанските […]

Вести

ВМРО- ДПМНЕ: Ако за медиумите на СДС поважна вест е дека Груевски задоцнил 15 минути, а не што Заев договора со албанските партии за Тиранската платформа, тогаш нè чека класична медиумска диктатура

Реакција на ВМРО-ДПМНЕ на невистините поврзани со концертното отворање на Македонската Филхармонија.-Ако за медиумите под контрола на СДС поважна вест е дека претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Груевски задоцнил на концерт […]

Вести

Спасовски признава дека Тиранската платформа е жива

И генералниот секретар на социјалдемократите Оливер Спасовски признава дека постои Тиранската платформа и дека таа е жива и покрај гаранциите кои Зоран Заев ги достави до претседателот на државата за […]