Ознака: Титаник

Коментари

Ова ли е Карпош? Некој е во сериозна заблуда

Порталите за ширење на дезинформации блиски до Мицковски денеска се обидуваат да создадат слика дека за неговиот кандидат, поранешната министерка на Црвенковски Бранко, застанале градови, општини и слично. Се разбира […]

Вести Македонија

Се слушаа нови бомби за „Титаник“

Ова се материјали за местењето на изборите. Никола Груевски и Никола Тодоров телефонски го информираат новинарот Латас како тече договарањето во ДИК, односно за тоа какви инструкции ќе примат и како […]

Вести

Одбиени жалбите, Јанакиески и Божиновски остануваат во притвор

Поранешниот министер за транспорт и врски во Владата на Никола Груевски, Миле Јанакиески и екс секретарот на владата Кирил Божиновски ќе останат во притвор. Попладнево, откако беа разгледани нивните аргументи […]

Избор на уредникот

Геровски: човекот навистина е политички неписмен и дека треба што поскоро да ја напушти лидерската позиција

Геровски: човекот навистина е политички неписмен и дека треба што поскоро да ја напушти лидерската позиција Дами и господа миленикот на левичарските сајтови и средства за масовно информирање Мицковски веќе […]

Uncategorized Вести

Продолжи судењето за Титаник, изборните нерегуларности. Најчесто споменувано име е на Миле Јакиевски

Денеска продолжи судењето за Титаник, изборните нерегуларности. Најчесто споменувано име беше на некогаш супер моќниот функционер и миленик на Груевски, Миле Јакиевски. И Груевски денеска беше на судењето на „Титаник“ за […]

Издвојуваме

Пукнаа фалсификуваните и за перење на мозок нарачани АНКЕТИ

Се сеќавате дека пред референдумот немаше ниту една анкета која го предвиде дебаклот на власта и пропаста со вака јасно изразени бројки. Напротив сите анкети тврдеа дека излезноста ќе биде […]

Вести Македонија

СЈО нема докази за идентитетот на прислушуваните

Договори за рекламен материјал за локалните избори во 2013-та, негова дистрибуција, распоред на советниците на листите за локалните совети-oва е дел од содржината на прислушуваните телефонски разговори кои се слушаа […]

Издвојуваме

На Груевски му се закануваат уште 20 години затвор по другите обвиненија

Според она што го дознаваме на Груевски му се закануваат уште 20 години затвор по другите обвиненија, не сметајќи ја веќе изречената пресуда од две години оваа недела. Пред него се […]

Вести

СЈО бара конфискација на имот на дел од обвинетите во случајот „Титаник“

Обвинителката од СЈО, Лиле Стефанова, во воведниот говор покрај осудителна пресуда истакна дека на крајот од судскиот процес бара и конфискација на имот на дел од обвинетите во случајот „Титаник“. […]

Вести

Ново судско рочиште за „Титаник“

Во Кривичниот суд денеска треба да се одржи ново рочиште за предметот „Титаник“ што е прв случај обелоденет од Специјалното јавно обвинителство. Претходното рочиште беше одложено, бидејќи како што кажа судијата Осман […]