Ознака: Тито Виланова

Меѓународен фудбал

Реал со поддршка за Виланова!

Кралскиот клуб преку официјално соопштение му даде голема поддршка на тренерот на Барселона, Тито Виланова кој повторно има проблеми со тешката болест. Да потсетиме, потврдено е дека Тито Виланова има […]

Меѓународен фудбал

СИТЕ НА НОЗЕ: Поддршка за Виланова од сите страни, Реал Мадрид, Надал, Гути…

Веста на денот во светот на фудбалот е новата тешка животна ситуација на Тито Виланова. Година дена по операцијата и откако ја победи битката со туморот, болеста го врати својот […]

Меѓународен фудбал

Меси добро помина

Исходот од натпреварот против Бенфика падна во втор план откако најдобриот играч на Барселона, аргентинецот Лионел Меси се повреди. Тренерот на Барселона инсистира да внесувањето на Лионел Меси во игра […]