Ознака: титула

Меѓународен фудбал

Сити полека се збогува со титулата

Манчестер Сити се повеќе се оддалечи од одбраната на тиутлата, откако во Саутемптон загуби со 1:3. Новиот тренер на Саутемптон Маурисио Покетино, ја забележа првата победа во англискиот фудбал.Панчон и […]