Ознака: Тифо – видео

Меѓународен фудбал

Видео: „Добредојдовте“ во пеколната атмосфера на навивачите на Бешикташ

Бешикташ-Ливерпул, натпревар од Лигата на Шампионите, кој ќе остане запаметен не многу по резултатот или пак тимовите кои учествуваа во него, поради нешто сосема друго, навивачкиот спектакл кој го приредија […]

Кошарка

Видео: „Тифо-духот“ ги опфаќа сите во Турција, па дури и челници на клубови…

Галатасарај-ЦСКА Москва, ова беше натпреварот кој ќе остане запаметен во навивачката историја, посебно на кошаркарски натпревари, неверојатна кореографија, неверојатен звук од трибините, сето тоа доволно да ја крене на нозе […]