Ознака: тијана дапчевиќ

Сцена

ИМАШЕ 115 КИЛОГРАМИ, СЕГА „ГРМИ“ ВО БИКИНИ: Тијана Дапчевиќ НИКОГАШ ПОСЛАБА

Тијана Дапчевиќ ја покажа витката фигура. Тијана Дапчевиќ успеа да се избори со вишокот килограми и гордо да ја покаже својата фигура во костим за капење, а фотографиите што ги […]

Сцена

Тијана Дапчевиќ ги покажа стомачните откако изгуби неверојатни 45 килограми

“Имав криза на почетокот, но дадов се од себе да издржам. Сите треба да се храниме без шеќер, брашно и млеко. На тој начин ќе ја достигнеме посакуваната тежина, сепак, […]

Сцена

Сте ја виделе во разни изданија, но во вакво не сте: Вака изгледа Тијана Дапчевиќ со црна коса

Tијана Дапчевиќ имавме прилика да ја видиме во разни улоги, водителка, пејачка, актерка, а што и да прави одлично го прави и се снаоѓа во секоја улога. Познато е дека […]

Сцена

Имала 115 килограми пред породувањето – Тијана Дапчевиќ открива како ослабнала: „Немав врат, а рацете ми беа колку бутовите“

Тијана Дапчевиќ го споделила своето искуство поврзано со намалување на килограмите кои што ги добила во текот на својата бременост. Тијана раскажала дека во тој период кога била бремена се […]

Сцена

Тијана Дапчевиќ од револт се ишиша ќелава, а ова е причината!

Пејачката Тијана Дапчевиќ се сети на бомбардирањето што започна на денешен ден пред 22 години. По тој повод, на својот Инстаграм профил објави фотографија на која е ќелава, а во […]

Сцена

Тијана Дапчевиќ искрено за својата колешка: „Мара нека се држи до микрофонот, никогаш нема да биде влогерка“

Пејачката ја прокоментира новата „професија“ на нејзината колешка Марија, и кажа што мисли за нејзините влогови. Пејачката Тијана Дапчевиќ се пофали со своите вештини во кујната, но коментираше и на […]

Сцена

За прв пат Тијана Дапчевиќ ги изнесе досега непознатите детали од својот брак, а се осврна и на нејзиниот однос со сестра и!

Пејачката откри дека го запознала сопругот на фудбалски натпревар. Пејачката Тијана Дапчевиќ зборуваше на многу теми. -Многу колеги се расположени да чекаат подобро време, јас не пресметувам, не издавам музика […]

Сцена

Тијана Дапчевиќ среде Драчево го запали ќумбето и пржеше ајвар, а сподели и рецепт за „драчевско малиџано“

Македонската пејачка Тијана Дапчевиќ се пофали како прави ајвар во својот дом во Драчево. Имено таа на Инстаграм постави две видеа – на едното се гледа како меша ајвар заедно […]