Ознака: тоалет

Живот

Мојата свекрва ме научи со лук да го чистам тоалетот – можеби звучи неверојатно, но верувајте, функционира 100 отсто

Toалетот и тоалетната школка се место каде има најмногу бактерии и од каде можат да се шират зарази затоа мора редовно да се одржува и дезинфицира за да го сочувате […]

Занимливости

Овие места се најризични: Каде во вашиот дом најмногу се задржува коронавирусот

Овие места се најризични: Каде во вашиот дом најмногу се задржува коронавирусот Неодамнешното тестирање спроведено во дом на пациент заразен со вирус, открило дека WC школката, мијалникот и кваката на […]

Занимливости

Намалете го ризикот да се лизнете и да паднете во кадата, под тушот или на плочките

За да ја направите вашата бања побезбедна, ви даваме 10 совети кои може да ви помогнат во намалувањето на ризикот од падови и повреди. На секој може да му се […]

Живот

Пред употреба ја обложувате ВЦ даската со тоалетна хартија? Правите огромна грешка – еве и зошто

Иако многумина од нас веројатно се трудат да ги избегнат посетите на јавни тоалети, понекогаш тоа едноставно е неизбежно. Но, доколку сметате дека обложувањето на ВЦ даската со тоалетна хартија […]

Видео

Ќе ве насмее до солзи овој војник на кој му се оди во тоалет (ВИДЕО)

Трагајќи на социјалните медиуми по смешни видеа наидовме на едно навистина интересно. Додека го гледавме ова видео кео ви го прикажуваме буквално се насмеавме до солзи. Се работи за скриена […]

Видео Инстаграм

Оваа женска е згодна но и таа мора да оди до тоалет, а таму не се влегува(видео)

Ова е едно интересно видео кое ја покажува реалната човечка природа, без разлика на тоа дали сме мажи или жени, дали сме убави или не. Во видеото е прикажана една […]

Занимливости

Погледнете колку време мажите поминуваат во тоалет, криејќи се од вас и домашните обврски

Многу често можете да слушнете дека жените зборуваат како немаат доволно “време за себе”, но изгледа дека тоа и не е толкав проблем за мажите, кои изгледа откриле совршен начин […]

Живот

Поефикасно од било која друга хемикалија: Исчистете го тоалетот со ова светло за да заблеска

Ова средство, кое можете и сами да го направите е ефикасно во борбата против тврдокорните дамки, не е скапо, а е супер ефикасно.Потребно ви е: – 1 шолја бел оцет […]

Живот

Секој пат кога одите во тоалет, сторете ги овие три работи: И килограмите сами ќе се топат!

Обично  велат  дека нема лесен начин да се ослободите од вишокот килограми, но овој трик  навистина пали.Пред  да одмавнете  со  глава во  неверување, размислете за овие факти- просечна жена  оди  […]

Вести

Катастрофални услови во Министерството за одбрана – вработените исплашени за своето здравје

Владата на СДСМ повторно покажува голема неспособност со која во опасност се носи животот и здравјето на вработените во институциите. Веќе еден месец во Министерството за одбрана, со кое раководи […]

Љубов и секс

Ова е првата работа која треба да ја сторите после секс, а не е и цигара ни тоалет

Секој води љубов на свој начин, но  неколку работи ги практикуваат повеќето  парови после секс. И  никој  не се ни прашува дали  е тоа најдобро  што можат.Иако  зависниците oд никотин […]