Ознака: тома здравковиќ

Живот

Тома Здравковиќ бил манијак?

Гордана Деан Попхристова објави вчудовидувачки статус на фејсбук поврзан со Тома Здравковиќ. Не се сомневаме во неговата автентичност. Бидејќи статусот е јавен го пренесуваме во целост. * Тома Здравковиќ Имав […]

Сцена

Прозборе кумот на Тома Здравковиќ по 25 години: Ова е причината за неговата смрт!

Пејачот Зоран Калезиќ, кум на легендарниот пејач Тома Здравковиќ, се присети на заедничките моменти.„Тој беше во состојба да им каже на луѓето да не се занимаваат со музика, дека нема […]