Ознака: Тони Зен.

Сцена

Рената го освојува светот со сингл за божиќните празници!

Младата музичка надеж, која ветува интернационален успех Рената Кралевска од неодамна ја сними својата четврта песна изведена на англиски јазик. Песната која го носи насловот „This Christmas Night“од 3 декември […]

Сцена

Слаткаристика од сега и на iTunes!

Можеби за Слаткаристика сеуште нема чуено цел свет, но од сега ќе може да го чуе целиот свет! Нашиот највлијателен македонски хип-хоп артист Слаткаристика од неодамна официјално е застапен и […]

Сцена

Нова авантура на Тони Зен

По учеството во Vip Survivor кога ја откривме храбрата и силна страна од неговата лучност како и неговиот авантуристички дух, Тони Зен најавува нова авантура во периодов што следува, овој […]

Сцена

Тони Зен и The Hounds ви посакуваат „Среќна Нова“

Алтеранитвниот пан-рок бенд од Прилеп The Hounds и Тони Зен снимија новогодишен пародичен дует што неслучајно е насловен „Среќна Нова“. За оваа уникатна соработка изработен е и видео запис, кој […]