Ознака: топење масти

Живот

Сте се прејале? Исфрлете ги сите маснотии од телото со помош на овој пијалак

Постојат два вида холестерол – едниот е добар, а другиот е лош што може да предизвика болести на срцето и крвните жили. Кога станува збор за борба против лошиот холестерол, […]

Живот

Заборавете на циметот, овој зачин прави чуда за вашето тело

Нутриционистите откриле дека овој зачин помага при согорување на масните наслаги, а многу жени не можат да поверуваат колку брзо и лесно го изгубиле вишокот килограми. Мускатното оревче го користиме […]