Ознака: топла вода

Живот

Студена или топла: Не е доволно само да пиете вода, треба да знаете и КАКВА вода ви е потребна

Ако тренирате или се обидувате да ослабете, мора да знаете дека исхраната нема да даде вистински резултати без правилно внесување вода, која во случајов е најважна. Но, и овде мора […]

Нега и убавина

Секое утро пиела мед со топла вода – еве што се случило за кратко време со нејзиниот организам

Топлата вода и медот можат да го намалат заморот и да ја зголемат виталноста на телото. Оваа комбинација е идеална за сите кои што сакаат да ја зголемат својата физичка […]

Нега и убавина

Започнете го денот со банана и чаша топла вода – оваа комбинација прави чуда на празен желудник

Бананата е полна со витамини, минерали, влакна и други хранливи состојки за нашиот организам. Таа е вистинска енергетска бомба бидејќи нѝ ја дава сета потребна енергија за извршување на секојдневните […]

Живот

Добра причина поради која секое утро треба да пиете чаша топла вода со лимон

Имате свој ритуал со кој го започнувате денот. За некого тоа е филџан кафе, за некого шолја чај. Е, па, можеби треба нешто да промените. Наместо со кафе започнете го […]

Нега и убавина

Неколку причини зошто наутро треба да се пие топла вода со лимон

Многу е важно како го започнувате денот. Според индиската филозофија Ајурведа, изборот на вашите дневни рутини го прави вашиот организам или отпорен или пак сосема подложен на болести. Според Ајурведа, […]

Нега и убавина

Погледнете што му се случува на телото кога се туширате со ладна или топла вода

Сигурно некогаш сте се запрашале дали е подобро да се туширате со топла или со ладна вода, но на тоа прашање не постои едноставен одговор. Луѓето се делат на оние […]